PMOGenç Yaz Kampı Bursa’da Başladı

13 Ağustos Pazar günü tanışma toplantısı ile başlayan ve ardından 14 Ağustos 2023 tarihinde çalışma alanlarının gezisiyle süren 14. PMOGenç Yaz Kampı devam ediyor.

PMOGenç Yaz Kampı Bursa’da Başladı

 

Bu yıl 14.`sü düzenlenen PMOGenç Yaz Kampı; Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencilerinin, akademisyenlerin ve Oda Yönetim Kurulu Üyeleriyle, teori ve pratiğin birleştirildiği, kolektif üretim ve birlikte karar alma süreçlerinin örgütlülük bilinci ile birleştirildiği bir yaz kampı etkinliği olarak gerçekleşmektedir.

 

Oda tarafından yapılan açıklamada; "13 Ağustos 2023 tarihinde tanışma toplantısı ile başlayan ve ardından 14 Ağustos 2023 tarihinde çalışma alanlarının gezisiyle süren 14. PMOGenç Yaz Kampı, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Tarım Peyzaj A.Ş. iş birliği ve Turgutlu Botanik ve Anadolu Fidancılık firmalarının destekleriyle Bursa`da gerçekleştirilmektedir. 18 farklı üniversiteden 40 Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencisi ile birlikte Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emrah Yalçınalp, Bursa Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gül Sayan Atanur, Araştırma Görevlileri Merve Dilman Gökkaya, Hatice Oya Eşbah, Onur Aksoy ile meslektaşlarımız Cemil Hamdi Okumuş ve Ezel Yağmur Çebi Okumuş`un katılımı ile devam etmektedir. 13-27 Ağustos 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 14. PMOGenç Yaz Kampı boyunca, tarihi bir değere sahip olan Hatice Sultan Türbesi ve çevresi ile Çeltik Köyü park alanı için PMOGençli öğrencilerimiz, eğitmenlerimizin rehberliğinde Peyzaj Tabanlı Şehircilik anlayışının yaygınlaştırılması amacıyla; ekonomik, işlevsel, estetik ve sürdürülebilir fiziki plan ve tasarım projeleri üretecektir. Proje çalışmalarının yanı sıra çeşitli söyleşi, atölye, sunum ve etkinliklerin de yer alacağı 14. PMOGenç Yaz Kampımızı, Odamız ilke ve amaçları etrafında hem mesleğimizin gelişimine hem de öğrencilerimizin bilgi birikimlerinin, kişisel gelişimlerinin artarak ülkesine karşı olan sorumluluklarının farkındalığını artırmak için bir üretim süreci olarak değerlendirilmektedir. Peyzaj Tabanlı Şehircilik bilincin artacağı, tüm öğrenci, akademisyen ve Oda temsilcilerimizin tecrübelerini paylaşacağı Yaz Kampımızın gerçekleşmesi için destek veren Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Tarım Peyzaj A.Ş.`ine, Odamızın Bursa Şubesine, eğitmenlerimize, öğrencilerimize ve sponsorlarımıza teşekkür ediyor, başarılı bir Yaz Kampı geçirmeyi diliyoruz" denildi.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler