Plant Akademi Aydın’da Öğrencilerle Buluştu

Plant Akademi Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı öğrencileriyle buluştu.

Plant Akademi Aydın’da Öğrencilerle Buluştu

Plant Akademi Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı öğrencileriyle buluştu. 16 Mart Çarşamba günü Prof. Dr. Ömer Faruk Durdu Konferans salonunda gerçekleşen söyleşiye Plant Dergisi İmtiyaz Sahibi H. Remzi Adıyaman, Ziraat Mühendisi Ünal Çolakel, Peyzaj Yüksek Mimarı Özlem Sarohan, Peyzaj Mimarı Kudret Karataş katıldı.

Sektör profesyonelleri ile öğrencilerin buluşmasının önemli olduğunu vurgulayan H. Remzi Adıyaman, “Her yıl mümkün olduğunca fazla üniversiteyi ziyaret ediyoruz. Plant Akademi ile sektörle temas kuran birçok öğrenci arkadaşımız staj ve iş imkanı buldu. Bizler öğrencilerimizin peyzaj ve süs bitkileri sektörünün geleceği olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Ziraat fakültelerinin ve Aydın’da yapılan tarımsal üretimin önemine dikkat çeken Ziraat Mühendisi Ünal Çolakel, “Bitkisel üretimin en önemli noktası besleme ve bakımdır. Bu alanda kendinizi geliştirmeniz sizi bir adım ileriye taşıyacaktır. Çağlayan Tarım olarak süs bitkileri alanında besleme ve bakım konularında dünya standartlarında hizmet veriyoruz.” dedi.

Öğrencilerle mesleki deneyimlerini paylaşan Peyzaj Yüksek Mimarı Özlem Sarohan, “Peyzaj mimarlığı mesleğini zevkle yapıyorum. Sizler bu bölümü isteyerek seçmediyseniz de tanıdıkça seveceğinizden eminim. Mezun olduktan sonra kamuda ve özel sektörde birçok farklı birimde iş imkanına sahip olacaksınız.” dedi.

Oya Fidancılık’ın faaliyetlerinden bahseden Peyzaj Mimarı Kudret Karataş, “Oya Fidancılık olarak dünyanın birçok yerine oya ağacı ihraç ediyoruz. Ben de peyzaj mimarıyım fakat uzun süredir üretim alanında çalışıyorum. Bu anlamda ilerlemek istediğiniz yolu belirleyerek o yönde adımlar atmanız sizi ileriye taşıyacaktır. Ülkemizde mesleğimizin daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum, bu da sizlerin yapacağı çalışmalarla olacaktır.” dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler