Peyzaj Mimarlarının Beklediği Karar Resmi Gazete’de

TMMOB Peyzaj Mimarları Odasının çabalarıyla kamuda çalışan peyzaj mimarları haklarına kavuştu. Geçtiğimiz günlerde kesinlik kazanan düzenleme Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Peyzaj Mimarlarının Beklediği Karar Resmi Gazete’de

TMMOB Peyzaj Mimarları Odasının çabalarıyla kamuda çalışan peyzaj mimarları haklarına kavuştu. Geçtiğimiz günlerde kesinlik kazanan düzenleme Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 

Peyzaj Mimarları Odası konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile; Madde 1- 17/4/2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Kararın eki (I) sayılı "İş Güçlüğü, İş Riski, Temininde Güçlük ve Mali Sorumluluk Zammı" Cetvelinin "(B) Teknik Hizmetler Bölümü"nün 2nci sırasında yer alan "mimar" ibaresinden sonra gelmek üzere ", peyzaj mimarı, iç mimar" ibaresi eklenmiştir.

Madde 2- Aynı kararın eki (II) sayılı "Özel Hizmet Tazminatı" Cetvelinin "(E) Teknik Hizmetler" bölümünün;

1inci sırasının (b) bendinde yer alan "mimar," ibaresinden sonra gelmek üzere "peyzaj mimarı, iç mimar," ibaresi eklenmiştir.

maddelerinin Resmi Gazetede yayımlanması ile birlikte yürürlüğe girdiğini tüm meslektaşlarımıza ve kamuoyuna saygılarımızla duyurur, kamuda çalışan meslektaşlarımıza hayırlı olması temennilerimizi iletiriz" denildi.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler