PEYZAJ MİMARLARINDAN VALİ TURHAN’A ZİYARET

Peyzaj Mimarları Odası Balıkesir İl Temsilciliği, dün akşam saatlerinde Balıkesir Valisi Ahmet Turhan’a bir nezaket ziyaretinde bulundu.

PEYZAJ MİMARLARINDAN VALİ TURHAN’A ZİYARET

 

Ziyarete Peyzaj Mimarları Odası Balıkesir İl temsilcisi Serdar Göktekin’in öncülüğünde gerçekleşen ziyarette, Peyzaj Mimarları İl Temsilciliği yöneticilerinden; Güliz Çetin, Tülay Yıldırım’ın yanı sıra üyeler Erman Esad Türkkan, Kerem Kırcıoğlu, Duygu Korkmaz, Neriman Tezcan ve Gürliz Yakın da hazır bulundu. Ziyarette; Balıkesir Valisi Ahmet Turhan’a, geçtiğimiz yıl kurulduğu öğrenilen Peyzaj Mimarları Odası Balıkesir il Temsilciliğinin kuruluş amacı ve çalışmaları hakkında bilgiler verilirken, bir yıl resmen Büyükşehir olacak Balıkesir için yapılabilecek çalışmalar hakkında da brifing verildi.

Ziyarette konuşan İl Temsilcisi Serdar Göktekin, Balıkesir’de konut ve diğer kentsel kullanım parselleri içerisinde açık ve yeşil alan oluşturulmasının kentin fiziksel gelişimine büyük ölçüde katkı sağlayacağının altını çizerek, “Kentlerde yaşanan yoğun nüfus, sanayi ve ticaret alanlarının artışı ile birlikte kentlerin sahip olduğu doğal ve kültürel varlıklara olan baskının artışının tolere edilmesi, yoğun yapılaşmaların kontrolsüzlüğünden kaynaklanacak olan küresel ısınma ve iklim değişikliği tehditlerinin ortadan kalkmasında en önemli bilim ve teknik olan peyzaj mimarlığının, artık ülkemiz merkezi ve yerel mevzuatlarında yer alması gerektiğini” söyledi.

Balıkesirli Peyzaj Mimarlarının Vali Turhan’a gerçekleştirdikleri ziyarette, peyzaj mimarlarının en büyük sorunlarından biri olan istihdam konusu da gündeme getirerek, kamu kurum ve kuruluşlarında daha fazla peyzaj mimarı istihdam edilmesine ilişkin temennilerini de ifade ettikleri gözlendi.

Vali Turhan Ziyaretten Memnun

Peyzaj Mimarlığı mesleğinin yakın gelecekte oldukça önemli bir yere sahip olacaklarını vurgulayan Balıkesir Valisi Ahmet Turhan ise, Balıkesirli peyzaj mimarlarının kendisine yönelik gerçekleştirdikleri ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Peyzaj Mimarları Odası Balıkesir İl Temsilciliği’ ne görevlerinde başarılar diledi. Ziyaret sonunda Balıkesir İl Temsilciliği Vali Turhan’a hazırlamış oldukları sunumu ve Peyzaj Mimarlığı ile ilgili yayınladıkları kitapları takdim etmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Kaynak: beyazgazete.com


Paylaş: 

Diğer Haberler