Peyzaj Mimarları Odası’ndan Plant Dergisi’ne Anlamlı Ödül

Ülkemizde peyzaj mimarlığı mesleğine büyük katkılar veren TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından verilen 12. Ulusal Peyzaj Mimarları Ödülleri’nde , Plant Dergisi ‘İletişim Ödülü’ne layık görüldü.

Peyzaj Mimarları Odası’ndan Plant Dergisi’ne Anlamlı Ödül

Ülkemizde peyzaj mimarlığı mesleğine büyük katkılar veren TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından verilen 12. Ulusal Peyzaj Mimarları Ödülleri’nde , Plant Dergisi ‘İletişim Ödülü’ne layık görüldü. Plant Dergisi olarak, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası’na, Genel Başkan Yasin Otuzoğlu’na, ve Seçici Kurul Üyelerine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Plant Dergisi Ödüle Layık Görüldü

Ülkemizdeki Peyzaj Mimarlığı faaliyetlerinin tanıtılması, özendirilmesi, ödüllendirilmesi, güzel sanatların teşvik edilmesi, mesleğin gelişiminin desteklenmesi ve kamuoyunun gündeminde bulundurulması amacıyla, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından her yıl 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü‘nde düzenlenen yarışma ile Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri veriliyor.

Plant Dergisi, 12. Ulusal Peyzaj Mimarları Ödülleri’nde İletişim ödülüne layık görüldü. On bir yıldır aralıksız olarak yayın hayatına devam eden Plant Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Dergisi, peyzaj mimarlığı mesleğinin en köklü kurumlarından TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından iletişim alanında ödüle sahip oldu.

Plant Dergisi İmtiyaz Sahibi H. Remzi Adıyaman yaptığı açıklamada, “Peyzaj Mimarları Odası hem sektörümüz hem de peyzaj mimarlığı için çok önemli bir kurum. Odanın yaptığı çalışmalar peyzaj mimarlığını ülkemizde önemli bir noktaya getirdi, eminim daha yukarılara da taşıyacaktır. Böylesine önemli bir kurum tarafından ödüle layık görülmek bizim için onur vericidir. Plant Dergisi olarak, on bir yıldır devam eden çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz. Plant Dergisi’ni bu ödüle layık gören; TMMOB Peyzaj Mimarları Odası’na, Genel Başkanımız Yasin Otuzoğlu’na ve Seçici Kurul Üyelerine, şahsım ve ekibim adına teşekkür ederim.” dedi.

Dokuz farklı kategoride verilen 12. Ulusal Peyzaj Mimarları Ödülleri sahiplerini buldu. TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından yapılan açıklamada; “Ödüller için "Genel Kategori Proje", "Yerleşim Yeri Proje", "Kentsel Tasarım", "Analiz ve Planlama", "Kamu Tarafından Gerçekleştirilen Peyzaj Tasarımında Sürdürülebilir Uygulamalar ve Projeler Ödülü", "Prof. Dr. Selami Sözer Genç Peyzaj Mimarı Ödülü" dallarında gönderilen başvurular Seçici Kurul tarafından değerlendirilmiştir. Yine bu kapsamda 14. Dönem Yönetim Kurulu tarafından verilen “İletişim Ödülü", "Mesleğe Katkı Ödülü" ve "Onur Ödülü" değerlendirmeleri de tamamlanarak bu ödülleri almaya hak kazanan ödül sahipleri belirlenmiştir. 12. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri‘ne proje gönderen ve aday olarak katılım gösteren tüm meslektaşlarımıza emek ve katkıları için teşekkür eder, ödül kazanan tüm meslektaşlarımızı tebrik ederiz.” denildi.


Paylaş: 

Diğer Haberler