PEYZAJ MİMARLARI ODASI’NDAN BELEDİYE’YE ZİYARET

Türkiye Peyzaj Mimarları Odası Genel Sekreteri Redife Kolçak, Batman Peyzaj Mimarları Odasına bağlı mimarlarla birlikte, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Bülent Tekik’i ziyaret etti.

PEYZAJ MİMARLARI ODASI’NDAN BELEDİYE’YE ZİYARET

 

Türkiye Peyzaj Mimarları Odası Genel Sekreteri Redife Kolçak, Batman Peyzaj Mimarları Odası'na bağlı mimarlarla birlikte, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Bülent Tekik’i ziyaret etti.

Kolçak ve beraberindeki mimarları makamında kabul eden Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Bülent Tekik, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İlk günden bu yana meslek odalarıyla kent odaklı projeler konusunda sağlıklı bir çalışma içinde olduklarını belirten Tekik, Peyzaj Mimarları Odası'yla da benzer bir çalışma süreci yürütme arzusunda olduklarını dile getirdi.

Başkan Yardımcısı Tekik, daha önce Batman’da faaliyet gösteren sivil toplum örgütü ve meslek odalarıyla sağlıklı kentleşme, nitelikli yapılaşma, kültürel, tarihi ve doğal çevre değerlerinin korunarak geliştirilmesi için ortak mesleki denetim ve teknik işbirliği protokolü imzalandığını, bu protokolün bir benzerini de Batman Peyzaj Mimarlar Odası ile imzalamak istediklerini ifade etti.

Tekik, “İleriki günlerde, Batman Peyzaj Mimarlar Odası ile de böyle bir protokol imzalama arzusundayız. Peyzaj Mimarlar Odası genel sekreteri, yapılacak protokolün esaslarını belirlemek açısından da bu ziyaret bizim açımızdan oldukça anlamlıdır.” dedi.

Türkiye Mimarlar Odası Genel Sekreteri Redife Kolçak da Tüpraş Dolum Tesisleri’nin bulunduğu alanı yeşil alana dönüştürme kararı aldıktan sonra peyzaj mimarları arasında yapılan proje yarışması ve seçilen projeyi hayata geçireceği için Batman Belediyesi’ne teşekkür etti. Kolçak, Batman Belediyesi’nin bu alandaki çalışmalarının övgüye değer olduğunu söyledi.

Başkan Yardımcısı Tekik ve oda temsilcileri anasındaki görüşme, belediye ruhsat aşamasında peyzaj projeleri ve müellifliği, mimarlık şartnamesi hususları ile sağlıklı bir kentleşme sürecinde oda ve belediye işbirliği, Peyzaj Odası'nın sorunları ile ilgili yapılacak protokolün esasları üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

Kaynak:www.haber3.com


Paylaş: 

Diğer Haberler