Peyzaj Mimarları Odası’ndan İstihdama Destek

Ülkemizde yaşanan depremler nedeniyle deprem bölgesinden göç etmek zorunda kalan peyzaj mimarlarının geçici ya da kalıcı istihdamına köprü oluyor.

Peyzaj Mimarları Odası’ndan İstihdama Destek

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası 6 Şubat'ta ülkemizde gerçekleşen on ilde yıkıma sebep olan depremler sonrasında, bölgeden göç eden peyzaj mimarlarının istihdamına destek oluyor. Geçici ya da kalıcı olarak göç eden meslek mensuplarının bulundukları bölgede istihdam edilmesi için yapılan başvuruları iş verenlerle buluşturuyor.

 

Oda tarafından yapılan açıklamada; "6 Şubat tarihinde yaşadığımız büyük depremlerden etkilenen illerden geçici ya da kalıcı süreler için göç etmek zorunda kalan meslektaşlarımızı, işveren meslektaşlarımız ile bir araya getiriyoruz. Bu kapsamda geçici ya da kalıcı süreler için göç etmek zorunda kalan ve iş arayışı olan meslektaşlarımızın çalışmak istedikleri şehri de belirterek aşağıda yer alan formu doldurmaları, yine deprem bölgesinden gelen meslektaşlarımızı geçici ya da kalıcı süre istihdam edebilecek işveren meslektaşlarımızın istihdam edebilecekleri kişi sayısını da belirterek aşağıda yer alan formu doldurmalarını önemle rica ederiz. Bu zor günleri dayanışma ile aşabileceğimiz inancıyla destek verecek tüm meslektaşlarımıza şükranlarımızı sunarız" denildi.

 

Bu kapsamda başvuru yapmak isteyen peyzaj mimarları istihdam başvuru formuna linkten ulaşabilir.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler