Özbekistan Parkı’nda Sona Gelindi

Taşkent’te yapımı devam eden 1 milyon metrekarelik Özbekistan Parkı çalışmalarında sona yaklaşıldı. Taşkent Büyükelçisi Sn. Olgan Bekar, parkı ziyaret ederek incelemelerde bulundu

Özbekistan Parkı’nda Sona Gelindi

Taşkent’te yapımı devam eden 1 milyon metrekarelik Özbekistan Parkı çalışmalarında sona yaklaşıldı. Taşkent Büyükelçisi Sn. Olgan Bekar, parkı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ziyaretin ardında açıklama yapan Savaş Akcan; “Taşkent Büyükelçisi Sn. Olgan Bekar, bitişe yaklaştığımız 1milyon 50 bin m2'ilk yeni Özbekistan Parkı'ndaki çalışmalarımızı görmek için ziyarete gelerek bizleri onurlandırdı.” dedi.

Türk firmalarının uluslararası çalışmalarına vurgu yapan Akcan; “Proje Yönetimini Natural Peyzaj, Park projesini Mdesing, İnşaat, elektrik ve altyapı işlerini Koç Construction, Anıtı Outdoor Factory, biyolojik göleti Bioart, anıt zemin işlerini Natural Zemin, inşaat, elektrik ve alt yapı projelerini Sigma, asfalt işlerini Nesce ve işveren firma Mimar Group (UZ) olarak ziyarette hazır bulunduk.” dedi.

Projenin tamamlanma süresiyle dünya rekoru kırdığını belirten Akcan sözlerine; “Türk firmalarının kolektif çalışma örneği gösterdiği bu projemiz yapım hızı olarak da bir dünya rekoru kırdı. Büyükelçimize ziyareti için tekrardan teşekkür eder devletimizin desteğini hissetmekten mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim.” şeklinde devam etti.


Paylaş: 

Diğer Haberler