ÖĞRENME ŞENLİĞİ’NDE EXPO ETKİNLİKLERİ

ÖĞRENME ŞENLİĞİ’NDE EXPO ETKİNLİKLERİ

Milli eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Antalyada ilk kez düzenlenecek ve 3 gün sürecek öğrenme şenliğinde, öğrenciler hayallerindeki bahçeyi oluşturacaklar.
Antalya Öğrenme Şenliği kapsamında Cam Piramitte çeşitli etkinlikler düzenlenecek. 19-21 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek etkinliklere Expo 2016 Antalya Ajansı da çeşitli etkinliklerle katılacak.Şenliğe katılacak çocuklara yönelik olarak düzenlenen "Hayalindeki Minyatür Bahçe" yarışmasına katılacak öğrenciler projelerini teslim etti. Öğrenciler tarafından hazırlanan projeler, 19 Kasımda Cam Piramitteki EXPO 2016 Antalya standında 15.00-18.00 saatleri arasında sergilenecek. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri ise 20 Kasımda Erdem Beyazıt Kültür Merkezinde düzenlenecek törenle verilecek.
Öğrenme Şenliği etkinlikleri kapsamında EXPO 2016 Antalya gönüllülerinin rol aldığı çocuklara yönelik bir tiyatro gösterisi hazırlandı. Kırmızı Şapkalı Kurt isimli Oyun Erdem Beyazıt Kültür Merkezinde 20 Kasım 2014 günü saat 14.00de sahnelenecek.
Öğrenme şenliği etkinliklerinde EXPO 2016 Antalya standı çeşitli aktiviteler ile çocukların eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacak. Etkinlik süresince Mangala Oyunu, Seramik Küp ve Workshop etkinlikleri düzenlenecek.    


Paylaş: 

Diğer Haberler