Ödemiş’te Gelenekselleşen Süs Bitkileri Ve Fidancılık Sergisi Yaklaşıyor.

Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Birliği’nin (SÜSBİR) düzenlediği sergi bu yıl 14. kez yapılacak.

Ödemiş’te Gelenekselleşen Süs Bitkileri Ve Fidancılık Sergisi Yaklaşıyor.

Ödemiş’te gelenekselleşen Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi yaklaşıyor.

Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Birliği’nin (SÜSBİR) düzenlediği sergi bu yıl 14. kez yapılacak. Ödemiş Belediyesi’nden de destek alınarak gerçekleştirilen sergi bu yıl 25 28 Ekim tarihleri arasında Ödemiş Belediyesi Fuar alanında yerini alacak.

25 Ekim 2018 tarihinde kapılarının bir kez daha açılması beklenen sergide, bölgenin süs bitkileri üreticileri ürünlerini görücüye çıkaracak.

Ardıcak: “Geniş katılımlı olmasını umuyoruz”

Sergiyi düzenleyen Ödemiş Süs-Bir Başkanı Muammer Ardıcak geniş katılımlı bir sergi olmasını umduklarını söyledi. Hazırlık çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Ardıcak; “sergimizi Ödemiş Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştireceğiz. Geniş katılımlı bir sergi olması umudunu taşıyoruz. Sergimiz 25 Ekim 2018 günü açılacak” dedi.

“Sadece yerli firmalar katılacak”

Serginin davetiyelerinin hazırlanma aşamasında olduklarını dile getiren Başkan Muammer Ardıcak; “Her yıl sergilerimiz biraz daha farklı bir anlam kazanmaya devam ediyor. Türkiye’nin çeşitli kesimlerinden katılacak firmalar olacak. Ancak sadece yerli firmalar bu fuarda yerini alacak. Birliğimize üye 70 firma sergimizde yer alacak. Bunun yanında Türkiye’nin genelinden de süs bitkisi üreticisi firmalar da katılım gösterecek” diye konuştu.

 Başkan Ardıcak :“Ödemiş süs bitkisi üretiminde son derece önemli bir merkez “

 Ödemiş’in süs bitkisi sektöründe önemli bir merkez olduğunu dile getiren Başkan Ardıcak “ Ödemiş’te yetişen birçok önemli ürünlerin yanında süs bitkisi sektöründe de son derece önemli bir merkez olduğu açık bir gerçektir. Son gerçekleşen sergide yaklaşık 145 firma katılım göstermişti. Önümüzdeki gerçekleşmesi beklenen sergide ise daha çok katılımcı bekliyoruz. Çünkü sergilerimize Türkiye’nin her yerinden çeşitli firmalar geliyor. Bunlar yanında çok önemli konukları da beraberinde getiriyor ve bizler bu insanları ağırlama ve onlarla tanışma fırsatı buluyoruz. Her yıl katılımı genişletmek arzusu içindeyiz ve rakamlar yükseldikçe bölgemiz ve üreticimiz için iyi bir şey yaptığımızı anlıyoruz”  dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler