ÖDEMİŞ’TE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE ŞEHİTLERİ İÇİN FİDANLAR DİKİLDİ

Ödemiş Belediyesi öncülüğünde 15 Temmuz şehitleri anısına Işık Mahallesi Aktaş Mevkiinde “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Ormanı” için fidanlar dikildi.

ÖDEMİŞ’TE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE ŞEHİTLERİ İÇİN FİDANLAR DİKİLDİ

Ödemiş Belediyesi,  Orman Genel Müdürlüğü, Ödemiş Kent Konseyi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Işık Mahallesi Aktaş Mevkiindeki 10 dekarlık alanda 500 adet fidan dikildi. İlçe Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem, eşi Nevin Badem, Kent Konseyi Başkanı Funda Yoldaş, Ödemiş Orman İşletme Müdürü Mevlüt Polat, Bayındır Orman İşletme Müdürü Hasan Sarıtaş, meclis üyeleri, daire müdürleri, muhtarlar, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen ağaç dikme etkinliğinde 500 adet çam fıstığı fidanı toprakla buluştu.

Ödemiş Belediye Başkanı yaptığı açıklamada; “15 Temmuz darbe girişiminde kaybettiğimiz şehitlerimizin anısına Ödemiş’te bir hatıra ormanı oluşturmak istedik. Kent Konseyi, Orman Genel Müdürlüğümüz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliği ile Işık Mahallesi Aktaş Mevkiindeki 500 fidan diktik. 15 Temmuz darbe girişiminde kaybettiğimiz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” dedi.

 

Ağaç dikme etkinliğinde Ödemiş Belediyesi tarafından katılımcılara aşure dağıtıldı. 


Paylaş: 

Diğer Haberler