MUĞLA’DA SÜS BİTKİSİ ÜRETİMİ BAŞLIYOR

Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Köyceğiz Beyobası Tarımsal Kalkınma Kooperatifi arasında imzalanan, “Alım garantili mevsimlik süs bitkisi üretimi” protokol törenine katıldı.

MUĞLA’DA SÜS BİTKİSİ ÜRETİMİ BAŞLIYOR

   İmza törenine Vali Çiçekin yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nazif Ekici, Köyceğiz Beyobası Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Şaban Çetin, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 Muğlada önemli bir eksiğin bu projenin hayata geçmesi ile giderileceğinden mutlu olduğunu dile getiren Vali Çiçek, "Muğla ortak akılla proje üretir, kolektif hareketle bu projeleri hayata geçirirse vatandaşlarımız mutlu olur, kişi başı düşen milli gelir artar ve üretilen ürünler ihraç edilir" dedi.

 

   Muğlanın başka yerden süs bitkisi alarak kendi bölgesini güzelleştiren bir il olmaması gerektiğini söyleyen Vali Çiçek, Muğlada süs bitkisi konusunda yöre insanlarının üretim yapması için toprak ve iklim koşullarının müsait olduğunu sözlerine ekledi.

 

  Yaptığı konuşmada Muğla nüfusunun yüzde 60ının kırsal alanda yaşadığına dikkat çeken Başkan Gürün ise, "Her belediyemiz, her yıl tükettiği mevsimlik süs bitkilerini farklı şehirlerden alıyor. Köyceğiz Beyobası Tarımsal Kalkınma Kooperatifimizle imzaladığımız protokolle bu yaz caddeleri, parkları süsleyecek mevsimlik süs bitkilerini biz üreteceğiz" dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler