İstanbul ve Londra’da Yeni Fuar Serisi

Yurtdışı iş bitirme sayıları ile adından söz ettiren Türk Peyzaj Mimarlığı ile, pandemi döneminde tüm odağını ve çalışmalarını ihracata çeviren Türk Süs Bitkileri Sektörü, Peyzaj İstanbul Fuarı ve Landscape London Fair ile dünyayla buluşacak.

İstanbul ve Londra’da Yeni Fuar Serisi

Her yıl artan yurtdışı iş bitirme sayıları ve adından söz ettiren projelere imza atan Türk Peyzaj Mimarlığı ile, özellikle pandemi dönemi ile tüm odağını ve çalışmalarını ihracata çeviren Türk Süs Bitkileri Sektörü, Peyzaj İstanbul Fuarı ve Landscape London Fair ile dünyayla buluşacak.

2009 yılından bu yana Peyzaj ve Süs Bitkileri sektörlerine düzenlenen fuarlarda yöneticilik yapan ve sektörümüzce de yakından tanınan isimlerden Mustafa Gültekin Gökgül, yeni şirketi Athena Fuarcılık A.Ş. ile sektörümüze İstanbul’da ve Londra’da iki yeni fuar kazandırıyor.

Düzenleyecekleri Peyzaj Fuarları serisi hakkında konulan Gökgül; “Bildiğiniz gibi sektörün ilk uluslararası fuarı İstanbul Fuar Merkezi 9,10 ve 11.salonlarda düzenlenmişti. Sektör temsilcilerinin beklentilerini karşılamak adına 13 – 16 Ekim 2022’de Peyzaj İstanbul Fuarımızı İFM’de düzenleyerek, bir anlamda sektörün evine dönmesini sağlıyoruz. Öte yandan değişen pazar ve ihracat beklentilerini de özelleştirilmiş hedef kitle ve ülkelere dönük yoğun çalışmalarımızla karşılayacağız.” dedi.

Brexit sonrası gözlerin çevrildiği nitelikli Pazar Londra

“Landscape London Fair ise sektöre çok farklı bir anlam katacak. Sahip olduğu özgün peyzaj kültürü ve ekolü ile İngiltere dünyada sayılı ülkelerden biri. Aynı zamanda kişi başı yeşil alan harcaması bakımından da AB ortalamasının üzerindedir. Bu sebeplerle sürekliliği olan nitelikli ve büyük bir pazardır. Ülkelerin İngiltere ile ikili ticari anlaşmalara yönelmesi, gümrük prosedürlerinin AB mevzuatı dışında özelleştirilecek olması, tarife ve karantina süreçlerinin yeniden belirleniyor olması gibi çok sayıda etmen Brexit sonrası İngiltere'yi ülkemiz Peyzaj ve Süs Bitkileri sektör temsilcileri için göz ardı edilemez nitelikte cazip bir pazar haline getirmiştir. Toplam katılımcı sayısı ve alan büyüklüğüne göre kesinleştirilmiş tarihi açıklanacak fuarımız Nisan 2023’de düzenlenecek.”

Peyzaj Fuarlarının ilk lansmanı ve duyurusunu henüz PSB Anatolia Fuarı sırasında yaptıklarını açıklayan Mustafa Gültekin Gökgül, tüm hazırlıklarını tamamlayarak Ekim ayından itibaren sahada olacaklarını bildirdi.


Paylaş: 

Diğer Haberler