İHRACAT ŞAMPİYONLARI ANTALYA’DAN

26 ihracat sektörü içinde süs bitkileri sektöründe ödül alan ilk üç firma Antalya’dan çıktı.

İHRACAT ŞAMPİYONLARI  ANTALYA’DAN

Ödül verildi

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 1 Haziran Cumartesi günü İstanbul’da, ‘Başarılı İhracatçılar’ ödül töreni düzenlendi. Ödül Töreni’nde Türkiye İhracatçılar Meclisini oluşturan 26 farklı sektörde en çok ihracat yapan firma temsilcilerine ödülleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve diğer bakanlar tarafından takdim edildi. 26 ihracat sektörü içinde süs bitkileri sektöründe ödül alan ilk üç firma Antalya’dan çıktı. Birincilik ödülünü alan Çiçekçiler Birliği Dış Ticaret A.Ş. adına, Yönetim Kurulu Başkanı  Lütfi Göbüş ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı. Süs bitkileri sektöründe

ikincilik ödülünü alan Bileşik Tarım Taşıma Tur. Ltd. Şti firmasına ödülünü Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, üçüncülük ödülünü alan Fleurantalya Süs Bitkileri Üretim ve Pazarlama A.Ş. firmasına ödülünü TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi takdim etti.

 

‘Birlikte hareket’

Süs bitkileri sektörünün Sektörel Dış Ticaret Firması olan Çiçekçiler Birliği Dış Ticaret A.Ş.

Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Göbüş yaptığı açıklamada: “Çiçekçiler Birliği Dış Ticaret A.Ş. olarak, bu ihracatı birlik içinde, dayanışmayla gerçekleştirdik. Birlikte hareket ederek büyümenin en güzel örneğini bizim sektörümüz gösteriyor, bu da ileriye daha fazla güvenle bakmamızı sağlıyor. Bu ödülü tüm ortaklarımız adına gururla alıyorum. Bu yıl sektörün koymuş olduğu 100 milyon dolarlık ihracat hedefine ulaşmak için elimizden gelen katkıyı biz de firma olarak ortaya koyacağız. 2023 yılı için sektör hedefimiz 500 milyon dolar ihracat gerçekleştirilmesi, bu hedef için de üzerimize düşeni yaparak ihracatı arttırmak için çaba harcayacağız.” dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler