GÜMÜŞSU ŞELALESİ’NE BÜYÜKŞEHİR ELİ DEĞİYOR

Denizli Büyükşehir Belediyesi, doğa harikası Gümüşsu Şelalesi’nde düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

GÜMÜŞSU ŞELALESİ’NE BÜYÜKŞEHİR ELİ DEĞİYOR

 

 

Park ve yeşil alanlara yaptığı yatırımlarla kişi başı yeşil alan miktarında 14 metrekareyi yakalayarak Türkiyeye örnek olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde olduğu gibi ilçelerde de yatırımlarına devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi bir süre önce Çivril İlçesinde yapımına başladığı Gümüşsu Şelalesi düzenleme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Vatandaşların doğa ile iç içe olmasına imkan vererek keyifli bir şekilde vakit geçirmelerine imkan sağlayacak Gümüşsu Şelalesi, hem ilçe sakinlerinin sosyal ve dinlenme ihtiyaçlarını karşılayacak hem de turizmde Denizlinin uğrak mekanlarından biri olacak. 

17.000 metrekare alanda muhteşem güzellik

Altyapı çalışmalarının tamamlandığı Gümüşsu Şelalesinde taş duvar imalatları bitirildi. Bölgeye yeni bir soluk kazandıracak Gümüşsu Şelalesinin bulunduğu alan içerisinde doğal yapıya ek olarak kaskatlı şelale, 1 adet restoran, 1 adet mescit, 1 adet çay evi, şelale çevresinde piknik ve çocuk oyun alanları yer alıyor. Şelalenin de içerisinde olduğu 17.000 metrekare alanda sürdürülen düzenleme çalışmaları kapsamında binaların kaba inşaatlarının bitirilerek çatı imalatlarına devam ettiği belirtildi. Projenin tamamlanmasının ardından Gümüşsu Şelalesi, vatandaşların sağlıklı ve temiz bir havada güzel vakit geçirmesine olanak sağlamanın yanı sıra doğal güzelliği ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakacak.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizlinin doğal ve tarihi değerleriyle çok büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Denizlinin dört bir tarafında muhteşem güzellikler olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, bunlardan birinin de Çivril olduğunu kaydetti. Gümüşsu Şelalesinde başladıkları düzenleme çalışmasının hızla devam ettiğini kaydeden Başkan Zolan, "Çivrilde Akdağ Tabiat Parkı ve Işıklı Gölü ile ilgili de projelerimiz var. Gümüşsu ve bu projelerimizle birlikte Çivril doğa turizminin merkezi olacak.     


Paylaş: 

Diğer Haberler