EĞİTİMCİLERDEN EXPO’YA DESTEK

EĞİTİMCİLERDEN EXPO’YA DESTEK

EXPO 2016 Antalyanın okullarda öğretmen ve öğrencilere duyurulması amacıyla okul müdürlerine yönelik toplantı düzenlendi.

 

TOPLANTI DÜZENLENDİ

EXPO 2016 Antalyanın okullarda öğretmen ve öğrencilere duyurulması amacıyla EXPO 2016 Antalya Ajansı ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile okul müdürlerine yönelik toplantı düzenlendi. Porto Bello Otelde düzenlenen toplantıya, Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Serik ve Kemer ilçelerindeki tüm okul müdürleri katıldı.

 

FİKİR ALIŞVERİŞİ

Toplantının açılışı, EXPO 2016 Antalya gönüllüsü çocukların keman dinletisi ile başladı. EXPO 2016 Antalya alanında neler olacağı ve yapılan çalışmaların aktarıldığı toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, EXPO 2016 Antalya kapsamında neler yapıldığı ve Milli Eğitim camiası olarak nasıl destek olabileceğimiz konusunda görüş alış verişinde bulunmak için bu toplantının düzenlendiğini belirtti.

 

‘BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

EXPOnun eğitimciler için çok önemli olduğunu belirten Gülay: "EXPO 2016 Antalya bittiğinde sürekli açık kalacak. Öğretmenler, öğrenciler burada sürekli etkinlikler yapacak. Temasının çiçek ve çocuk olması da bizim için çok önemli. Öğrencilerle, velilerle, arkadaşlarınızla yaptığınız toplantılarda sürekli EXPOyu işleyin. Bu bir ülke projesi. Burada EXPOda neler yapıldığı konusunda daha detaylı bilgi sahibi olacağız." dedi. Gülay, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay ve ekibine teşekkür etti.

 

DİKKAT ÇEKEN PROJE

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay da okul müdürlerine katılımlarından dolayı teşekkür etti. EXPOlar hakkında bilgi veren Genel Sekreter Gülay, şunları söyledi: "Temamız Çiçek ve Çocuk, mottomuz ise Gelecek Nesiller İçin Yeşil Bir Dünya. Biz çevreye duyarlı, çevre sorunlarına dikkat çeken bir proje hazırlıyoruz. Temamızın ana unsuru çocuklarımız siz Milli Eğitim camiasının elinde eğitilmektedir. Bu nedenle Milli Eğitim teşkilatı ile okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz ile işbirliği yapmayı kaçınılmaz bir zorunluluk olarak görüyoruz."

 

‘DESTEK BEKLİYORUZ

"Çocuklarımıza, velilere EXPOnun anlatılması ve onların alana çekilmesi konusunda desteklerinizi bekliyoruz. Önümüzde 2 yıllık sürede var. Bu süre içerisinde okullarımızda yapacağınız etkinlikler, çalışmalar, aktiviteler ile çocuklarımızın EXPOyu tanımalarını ve anlamalarını sağlayabilirsiniz." Genel Sekreter Selami Gülay ve Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay toplantının sonunda okul müdürlerinden gelen soruları cevapladı ve önerileri aldı. 

 

 

 

 

A meeting organized for school principalsin order to announce the Antalya EXPO 2016 to teachers and students in schools collaboration with the Directorate of Education and  EXPO 2016 Antalya Agency. Speaking at the meeting of the Provincial Education Director Mr. Osman Nuri Gülay, mentioned that they have expressed their support to the expo as educators.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler