BÜYÜKŞEHİR’DEN 270 OKULA “EKO-KULÜBÜM” PROJESİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında ekolojik sistemin önemi hakkında farkındalık oluşturmak için kent genelinde 270 okulda “Ekoloji Kulübüm” projesini hayata geçirdi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN 270 OKULA “EKO-KULÜBÜM” PROJESİ

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında ekolojik sistemin önemi hakkında farkındalık oluşturmak ve bu bilincin günlük yaşamın olumlu etkilerine dikkat çekmek amacıyla kent genelinde 270 okulda "Ekoloji Kulübüm" projesini hayata geçirdi.Proje, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve TEMA Vakfı işbirliği ile Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkamil merkez ilçelerine bağlı ilkokullarda gerçekleşiyor. Proje çerçevesinde öğrenciler okulların fiziki koşullarına göre kendi okullarında ‘köşe kurma, bahçe kurma, ekolojik okul ve ekoloji sınıfı gibi alanlar yaptılar.

Bu kapsamda okullarda ekoloji kulübü kurulması ve yeşil alanların artırılması ile ilgili örnek çalışmaların yer aldığı eğitimci eğitimleri verildi. Teorik kısım ekolojik binada, atölye örnek çalışmaları ise Botanik Bahçesinde yapıldı.

Bugüne kadar 270 ilkokulda ekoloji kulüpleri oluşturun Büyükşehir Belediyesi, rehber öğretmenlere guruplar halinde Botanik Bahçesinde ekolojik yaşam konusunda eğitimler verdi.

Projeye katılıp bahçeler veya köşeler oluşturan okullara "Ekolojik Okul" sertifikalarının verildiği projede, kulüp rehber öğretmenlerine ise "Katılım Belgesi" verildi. Projeye katılan öğrencileri de "Ekolojik Çocuk" rozeti ve şapkası ile ödüllendirdi.

Proje sonunda çalışmaya katılan 270 eğitimciye Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi onaylı katılım belgesi verildi.

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler