AŞÇILARDAN EXPO’YA ZİYARET

AŞÇILARDAN EXPO’YA ZİYARET

 

Türk mutfağı

Antalya Aşçılar ve Pastacılar Derneği (ASPADER) yönetimi, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay’ı ziyaret etti. ASPADER Başkanı Muzaffer Aydın, ülkemizde düzenlenecek en büyük organizasyon olan EXPO’da, Türk mutfağının tanıtımına yönelik bir çalışma yapılmasını, bu çalışmanın uluslararası bir yarışma ile de desteklenmesini istedi.

 

Festival havasında

Dernek olarak, EXPO 2016 Antalya alanında ülkemize özgü lezzetleri gelen yabancı misafirlere sergileyebileceklerini belirten Aydın, “Festival havasında bir organizasyon yapabiliriz. Ayrıca, Avrupa Aşçılar Birliği ile görüşerek, EXPO alanında uluslararası bir aşçılık yarışması da düzenleyebiliriz” dedi.

 

Ortak hareket

Ziyarete teşekkür eden Genel Sekreter Selami Gülay, “EXPO 2016 Antalya 6 ay sürecek ve 8 milyon ziyaretçi hedefliyoruz. Ülkemize özgü lezzetlerin, yabancı misafirlere tanıtılması yönünde çok önemli bir ortam olacağını düşünüyorum. Ortak hareket ederek, bu düşüncenizi geliştirelim ve alanda nasıl uygulayabileceğimiz yönünde çalışma yapalım” diye konuştu. 

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler