AĞAÇ AŞ.’DE SERTİFİKA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Bahçıvanlık Kursları, yeni dönem açılışı ve önceki dönem mezunlarına sertifika töreni Haliç Kurs Merkezi’nde gerçekleşti.

AĞAÇ AŞ.’DE SERTİFİKA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Açılışa Eyüp Kaymakamı Sayın Abdullah Dölek, İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ Genel Müdürü Sayın Faruk Kacır, İBB Park Bahçeler Avrupa Yakası Müdürü Sayın Ömer Çebi, İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ Genel Müdür Yardımcısı Sayın İsmail Akyol ve İBB Park Bahçeler Avrupa Yakası Müdür Yardımcısı Sayın Süreyya Altunışık katıldılar.

 

Bahçıvanlık Kursları Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde tamamen ücretsiz olarak gerçekleşiyor. İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ Genel Müdürü Sayın Faruk Kacır açılışta; “Bu proje İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş beyin talimatı ile 2004 yılında başladı. 2004 yılından itibaren kurslarımızdan toplam 2.975 kişiyi mezun ettik.Projeyi bizler çok önemsiyoruz. Kursiyerlerimiz burada son derece kaliteli bir eğitim görüyor. Kurslarımızda, İstanbul’un peyzajını yapan, tasarlayan, projelendiren, uygulayan ve bakımını yapan teknik kadro; Peyzaj Mimarı, Ziraat ve Orman mühendisleri tarafından eğitim veriliyor. Teknik kadromuz mesailerinin bir bölümünü de bu kurs için ayırıyorlar.   Bahçıvanlık Kurslarına ne kadar önem verdiğimiz buradan da anlaşılıyor.Kurslarımızın amacı, bahçe bakımı ve bitkiler hakkında tam donanımlı bireyler mezun etmek. Kurslardan mezun olan kursiyerlerimize, hedeflerine ulaşma yönünde başarılar, yeni başlayan kursiyerlerimize de verimli bir eğitim öğretim dönemi diliyorum.” şeklinde konuştu.


Paylaş: 

Diğer Haberler