ADANA’DA KASIMPATI ZAMANI

Peyzaj sanatlarını Adana ile bütünleştiren Adana Büyükşehir Belediyesi, kenti rengarenk kasımpatı çiçekleriyle donattı.

ADANA’DA KASIMPATI ZAMANI

 

Adanada peyzaj sanatlarını sıra dışı çalışmalarla renklendiren Adana Büyükşehir Belediyesi,  kentin dört bir yanındaki parklar, meydanlar, rekreasyon alanları, bulvarlar, caddeler ve mesire alanlarını bolluk, bereketi temsil eden kasımpatı (krizantem) çiçekleriyle donattı. Beyaz, kırmızı, sarı ve mor renkli kasımpatı çiçekleri kartpostallık görüntüler oluşturdu.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlünün talimatları doğrultusunda yürütülen kent estetiğine uygun peyzaj düzenlemeleriyle beğeni toplayan Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, Merkez Park, Atatürk Parkı, Atatürk Caddesi, Ziyapaşa Bulvarı, Adnan Menderes Sahil Yolu, Uğur Mumcu Meydanı, Bülent Angın Bulvarı başta olmak üzere merkez ilçelerdeki parklar, meydanlar, rekreasyon alanları, bulvarlar, caddeler ve mesire alanlarına sonbaharın güzelliklerini yansıttı.

 

PEYZAJ SANATLARI ADANAYLA BÜTÜNLEŞİYOR
Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, yeşil alanlardaki ağaçların budama ve bakımlarını yaparak kışa hazırlarken, peyzaj çalışmalarında kasımpatı çiçeğini öne çıkardı. Saksılarda özenle yetiştirilen beyaz, kırmızı, sarı ve mor renkli kasımpatı çiçekleri Adananın çehresini değiştirdi.
Kasımpatıyla donatılan yeşil alanlarda gezintiye çıkan Adanalılar, kameralı cep telefonlarıyla çiçekler arasında fotoğraflar ve videolar çekip, sosyal medyada paylaşımlar yaparak Adananın sonbahar güzelliğini tüm dünyaya taşıdı.
Sonbaharda kasımpatı çiçekleriyle pozitif enerjilerini arttıran Adanalılar, sorumluluğundaki 13 milyon 286 bin metrekare yeşil alanda peyzaj sanatlarını başarıyla uygulayan, çocuk parklarını güvenli, estetik ve fonksiyonel oyun aletleriyle yenileyen Başkan Hüseyin Sözlüye teşekkür etti.


Paylaş: 

Diğer Haberler