Adalar’da Parklar Yenilendi

İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ, Adalar’da yeşil alan yenilemeleri kapsamında 5 büyük çalışmayı tamamladı.

Adalar’da Parklar Yenilendi

İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ, Adalar’da yeşil alan yenilemeleri kapsamında 5 büyük çalışmaya imza attı. Parklar baştan sona yenilenerek, yeni ve modern bir görünüme kavuşturuldu. Ağaç ve Peyzaj AŞ’den yapılan açıklamada, “Yenilenen ahşap oyun grupları, yürüyüş alanları ve artırılan yeşil alanlar ve bitkileriyle parklar daha kullanışlı hale getirilerek Adalar halkının hizmetine sunuldu. İstanbullunun ihtiyaç duyduğu her noktada yeşil alanlar oluşturmak kadar, bu alanları korumak, bakım, yenileme ve devamlılığını sağlamak da oldukça önemlidir.” denildi.

Park ve bahçeler göz dolduruyor

Büyükada Özgürlük ve Demokrasi Parkı’nda 1100 adet taflan, 12 adet erguvan ağacı, 9 adet alev ağacı, 3 adet top alev ağacı, 3000 adet gül, 200 adet kartopu dikilerek parka yeni bir çehre kazandırıldı. Parkın etrafına 200 metrekare panel çit yapılarak parkın güvenliği artırıldı.

Büyükada Tepeköy Parkı’nda 8 adet dişbudak ağacı, 4 adet alev ağacı, 200 adet kartopu, 200 adet taflan çalısı dikilerek parkın peyzajı yenilendi ve 212 metrekare panel çit yapılarak parkta güvenlik sağlandı.

Büyükada Atatürk Meydanı’nda 15 adet piramit defne ağacı, 17 adet top alev ağacı, 250 adet kartopu, 500 adet taflan çalısı ve 3000 adet mevsimlik çiçek dikildi. 307 metre ahşap oturma birimleri yapılarak meydan işlevsel ve kullanışlı hale getirildi.

Büyükada Aydoğdu Parkı’nda 1 adet ıhlamur ağacı, 3 adet tijli oya ağacı, 10 adet tijli zakkum ağacı, 72 adet güzellik çalısı, 100 adet kartopu çalısı dikilerek yeni bir görünüm kazandırıldı.

Büyükada İzzet Orbay Parkı’nda 4 adet ıhlamur ağacı, 3 adet çoban püskülü ağacı, 3 adet ters süs kirazı ağacı, 4 adet defne ağacı, 10 adet sarı çalı papatyası, 28 güzellik çalısı ile renklendirilen parkın son hali ise görülmeye değer.


Paylaş: 

Diğer Haberler