ULUDERE’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

Hendek Belediyesi tarafından Uludere Çayı üzerinde Mahmutbey Mahallesinden Başpınar-Turanlar Köprüsüne kadar uzanan alanda yapılan rekreasyon çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor.

 ULUDERE’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

EVLER BOYANIYOR

Genişleyen sokakların kilitli parke taşları, sıvasız konutların sıvaları ve boyasız konutların boyaları Hendek Belediyesi ekiplerince yapılıyor. Bisiklet ve yürüyüş yolu (tartan pist) çalışması da aynı paralellikte devam ediyor. Projenin bir bütünlük içersinde devam ettiğini açıklayan Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, uygulamaya konulan rekreasyon projesi sonrasında, çalışma yapılan bölgenin küçümsenemez bir şekilde değer kazandığını, bu tür yatırımların artarak devam edeceğini söyledi.

BAHÇE DUVARLARI TEK ÖRNEK

Başpınar Mahallesi Aşıklar Köprüsü civarında proje ile entegre olarak devam eden fiziki görünüşleri çevre kirliliği oluşturan konutların listesinin çıkarıldığını, sokak genişlemelerinin belediye ekiplerince yapıldığını, bahçe duvarları yıkılan konut sahiplerinin projeye paralel doğrultuda bütünlük sağlayacak bir şekilde bir örnek bahçe duvarları yapıldığını vurgulayan Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, vatandaşların projeye sahip çıkmalarını görmekten mutlu olduğunu ifade etti.

DERE KENARINA TARTAN PİST

Çalışmaları yerinden takip eden Başkan İnci, rekreasyon çalışmaları doğrultusunda çayın her iki yakasına da tartan pistlerin inşa edildiğini, bunun yanı sıra tartan piste paralel olarak da bisiklet yollarının yapıldığını söyledi. Vatandaşlarla yüz yüze görüşen Başkan İnci, çalışan işçilere, ‘çalıştığınız bölgelerde genellikle yaşlı insanlarımız var. Alıngan olabilirler bunları göz önünde tutun ve isteklerini azami ölçüde yerine getirin. Yaşlısına hürmet etmeyen yaşlanınca hürmet görmez dedi.

ÇALIŞMANIN ESERİ

Proje bittiğinde bölgenin daha da çok değerleneceğini vurgulayan Başkan İnci: "Tek isteğimiz yapılan hizmetleri gelecek nesillere heba olmadan taşıyabilmektir. Bizler bir günü bir gününe eşit olan zarardadır diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Düsturumuz bu. Bölgedeki hummalı çalışmalar aralıksız devam ediyor. Yarın, bir önceki günden daha farklı olacaktır, önceki gün burayı gören sonraki gün tanıyamamaktadır. İşte bu çalışmanın eseridir." diye konuştu.

 

 

 

​​"Recreational activity area" project on behalf of Hendek Municipality of Sakarya province from Mahmutbey district on Uludure river through Başpınar-Turanlar bridge continues with full tilt. Mayor of the Hendek Municipality Mr. Ali İNCİ mentioned that this kind of investment will continue with increasing.

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler