SOS’TAN ‘HATIRA ORMANI’

Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı (SOS) ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen ‘Hatıra Ormanı’ için 95 adet karaçam, 25 adet piramit mazı, 5 adet çınar, 5 adet ıhlamur olmak üzere toplam 130 adet ağaç dikimi yapıldı.

 SOS’TAN ‘HATIRA ORMANI’


Hatıra Ormanı

Onursal Başkanlığını Nevin Gökçekin yaptığı Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı (SOS) tarafından Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Ankara Çocuk Eğitim Evinde ‘Hatıra Ormanı oluşturulması için ağaç dikildi. Dünya Çevre Günü ve Babalar Günü nedeniyle düzenlenen ağaç dikme törenine, geniş katılım oldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan ağaç dikme töreninde konuşan Nevin Gökçek: "Anlamlı bir günde buradayız. Sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Hem çevre günü münasebetiyle, hem Babalar Günü münasebetiyle bugünleri burada yaşayalım dedik, yaşatalım istedik. Çevre için çevreye ağaç dikerek katkıda olalım istedik. Herkesin bir yakınının anısına bir ağaç dikmesini arzu ettik. Burada kaldığı sürece onu kontrolü altında tutsun, büyütsün diyorum." dedi.


‘Onlara iyi bakın

Dikilecek ağaçlara iyi bakılmasını isteyen Nevin Gökçek: "Umuyorum onlara çok iyi bakacaksınız. Herkes kendi ağacına kendisi bakacak ve sulayacak, kim ağacına daha güzel bakar ve onu sular hayata toprağa sımsıkı bağlarsa ona biz buradan bir ödül verelim diyorum. Çünkü ağaçları dikiyoruz ama bakımını yapmıyoruz. Onları ölüme terk ediyoruz. O da günah." dedi. Ankara Çocuk Eğitim Evi Müdürü Mehmet Aydın ise etkinliğe katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek: "Bu organizasyonun gerçekleşmesinde Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfının emeği çok fazla. Sadece bu etkinlik değil daha önceki birçok etkinlikte de emekleri çok fazla. Ben bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum." dedi.

 

130 adet ağaç dikildi

 

Nevin Gökçeke, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Eğitim Daire Başkanı Vehbi Kadri Kamer çocuklar adına bir plaket verirken, çocuk eğitim evinde bulunan bir genç tarafından da Nevin Gökçeke çiçek verildi. Konuşmalardan sonra Nevin Gökçek, gençlerle birlikte Çocuk Eğitim Evi bahçesine ağaç dikti. SOS ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen "Hatıra Ormanı" için 95 adet karaçam, 25 adet piramit mazı, 5 adet çınar, 5 adet ıhlamur olmak üzere toplam 130 adet ağaç dikimi yapıldı.  


Paylaş: 

Diğer Haberler