ARİFİYE KOOPERATİFİ’NDE MALİ GENEL KURUL

 ARİFİYE KOOPERATİFİ’NDE MALİ GENEL KURUL

S.S. Arifiye İlçesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, 2013 yılı faaliyetlerine ait olağan mali genel kurul toplantısını 17 Mayısta gerçekleştirdi.

 

KOOPERATİF TOPLANDI

S.S. Arifiye İlçesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin 2013 yılı faaliyetlerine ait olağan mali genel kurul toplantısı 17 Mayıs cumartesi günü Arifiye Gölpark Tesislerinde yapıldı. Kooperatif Başkanı Özcan Çetin önderliğinde toplanan genel kurul; Somada meydana gelen maden faciasında hayatlarını kaybeden işçiler için saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı. Divan kurulu üyeliğini Ahmet Şeker ve Mehmet Emin Çetinin yaptığı genel kurulda denetim kurulu faaliyet raporu ve yönetim kurulu faaliyet raporları okunup, oy birliği ile kabul edildi. Bilanço ve gelir-gider cetvelinin de okunduğu kurulda, 2014 yılı tahmini bütçesi onaylandı. Ayrıca; kooperatifin kamu, özel kurum ve kuruluşlar nezdinde yapacağı her türlü kooperatif işleri, projeler, kredi talepleri, ihale açma, ihaleye verme ve tapu tescili gibi konularda yönetim kuruluna yetki verilmesine karar verildi.

 

ALINAN KARARLAR

Genel kurulda; Ahmet Şeker ve Tahir Tantaoğlu önderliğinde kooperatifte yaşanan başta sulama suyu kullanım bedellerinin ödeme sorunu olmak üzere çeşitli konuların sonuçlanması amacıyla bir komisyon kurulmasına karar verildi. Son olarak genel kurulun dilek ve temenniler kısmında katılımcıların talebi doğrultusunda söz alan Tahir Tantaoğlu, Sapanca Yanıkta kurulan Sergileme Fidanlığı ile ilgili bilgi verdi. Tantaoğlu: "Bölgemizde devletin yapmış olduğu bu yatırım, sektörün insanlarının da ciddi katkılarıyla meydana gelmiş bir projedir. Bu yatırım hayata geçirilirken, bölgemizdeki birlik ve kooperatiflerin bir çatı altında toplanması için önemli çalışmalar yapıldı. Bu çalışmalar sonucu birlik sağlanıp, devletle de Ankara ziyaretleri neticesinde sektörün Sakarya ili süs bitkileri yetiştiricileri birliği çatısı altında toplanılmasına karar verildi. Sergileme Fidanlığı bölgenin fidan satış yeri olarak faaliyete başladı. Herkesin kendi ürününü teşhir edebileceği bir düzenleme var. Biz bu sektörün Türkiyede nabzının attığı bir coğrafyada yaşıyoruz." dedi.

 

 

 

 

The usual financial general meeting which pertaining to the activities of  year 2013 of Arifiye Agricultural Development Cooperative  performed on Saturday May 17 in Arifiye Gölpark Facility. At the meeting by connect to the agenda items discussed and decided, with the request of participants, member of cooperative Mr. Tahir Tantaoğlu gave information about Sapanca Exhibition Nursery which located in Yanık village.

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler