‘AVRUPA’YA GİTMEYE GEREK KALMAYACAK’

Irak’ta sektör üzerine hizmet veren Freez Company firma sahibi Sarhang Ahmed, Türkiye’nin sektörde hızlı bir şekilde ilerlediğini söyledi.

‘AVRUPA’YA GİTMEYE GEREK KALMAYACAK’

Türkiye ile ilişkileriniz ne zaman başladı?

   Yaklaşık 7 senedir Türkiyeye geliyorum. Ağaç, fidanlık ve mevsimlik çiçek alışverişi yapıyoruz. Türkiyenin sektörde yükselişte olduğunu düşünüyorum. Her sene üzerine bir kat daha koyarak kendini geliştiriyor.

   Şunu özellikle söylemek istiyorum; biz komşuyuz ve çok yakınız. İki saatlik bir uçak yolculuğuyla İstanbula gelebiliyorum. Hiçbir sıkıntım olmuyor. Türkiyenin örf ve adetleri de bize çok yakın. İtalyada gördüğün bitki ve çalışmaları artık Türkiyede görüyorum. Türkiye sürekli kendini geliştiriyor. Galiba 3-4 yıl sonra Avrupaya gitmeye gerek kalmayacak. 

 

Türkiyeden yılda ne kadar bitki alımı yapıyorsunuz?

   Yıllık en düşük miktarım 1 milyon 200 bin dolar. Maksimum da 3 milyon dolar oluyor.

 

Hangi bölgelerden bitki alıyorsunuz?

   Daha çok; Yalova, Sakarya-Sapanca, Bursa-Kestel, Adana ve Mersin bölgelerinden alım yapıyoruz.

 

Peki, Flower Show Fuarını nasıl buldunuz?

   Flower Show Fuarını çok iyi ve çok olumlu buluyorum. Türkiyeyi her sene bir adım öne götürüyor. Fuar, bu yıl geçen yıla oranla çok daha iyi.

 

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

 

  Türkiyenin sektörde çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Sanıyorum yakında Avrupalılar sizden ürün almaya başlayacak. 

 

 

 

Owner of   Freeze Company which  serving in Iraq Mr.Sarhang Ahmed noted that  industry developing rapidly in Turkey. He mentioned that he saw same plant production works in Tutkey as Italy. "After 3-4 years you will not have to go to Europe." He said.    


Paylaş: 

Diğer Haberler