‘’IĞDIR’IN AÇAN ÇİÇEKLERİ’’ KIŞLIK ÜRETİME BAŞLADI.

2017 yılında Kalkınma Bakanlığınca uygun görülen ve Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen ''Iğdır'ın Açan Çiçekleri'' isimli SODES projesi kapsamında kışlık üretime başlanıldı.

‘’IĞDIR’IN AÇAN ÇİÇEKLERİ’’ KIŞLIK ÜRETİME BAŞLADI.

2017 yılında Kalkınma Bakanlığınca uygun görülen ve Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen ''Iğdır'ın Açan Çiçekleri'' isimli SODES projesi kapsamında yaptırdığı sera da ilkbaharda başlanılan süs bitkileri üretimi tamamlanarak, kışlık üretime başlanıldı. 500 m2 lik üretim serasının 200 m2'lik alanına kışlık salatalık fidelerinin dikimi yapıldı. Arazi Toplulaştırma ve Tarımsal Altyapı Şube Müdür Lilifer TURAN'ın koordine ettiği projede 300 m2'lik alanda ise 15.000 adet kışlık çiçek fidesi üretimi yapılmaktadır.

İl Müdürü Özkan YOLCU'nun yakından takip ettiği ve proje bütçesinin tamamlanmasından dolayı kurum bütçesinden ve yerel kaynaklardan aktarılan bütçe ile üretimleri gerçekleştirilmektedir. Iğdır'da süs bitkileri yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması adına yapılan çalışmaların örnek olmasını arzuladıklarını belirten İl Müdürü Özkan YOLCU, seralarda kış- yaz ara vermeden üretimlerin sürdürüleceğini de vurguladı. 


Paylaş: 

Diğer Haberler